Dawno nie pisałem o MMA. Okazje oczywiście były, ale miałem problemy z wygospodarowaniem chwili. Jednak tym razem czas musiał się znaleźć, ponieważ zbliża się (moim zdaniem) gala KSW z najmocniejszą rozpiską „ever”. Oczywiście to co na papierze wygląda świetnie, może okazać się bardzo nudnym widowiskiem, ale potencjał jest ogromny !

1. MICHAŁ MATERLA VS TOMASZ DRWAL

Walka, która interesuje mnie dużo bardziej niż potencjalny pojedynek Materli z Khalidovem. Uwielbiam styl Tomka Drwala i bardzo wysoko cenię jego umiejętności. Michał też przyzwyczaił nas do widowiskowych pojedynków, a więc powinniśmy spodziewać się fajerwerków. A kto wygra? Gdyby nie kontuzja i operacja to stawiałbym na Gorillę (Tomasz Drwal), ale niestety forma po tak poważnym urazie jest wielką niewiadomą.

2. MARIUSZ PUDZIANOWSKI VS ROLLES GRACIE

Pojedynek, który interesuje mnie najmniej z całej karty. Głównie dlatego, że walki Mariusza są od jakiegoś czasu bardzo nudne. Poza tym Rolles jest totalnie jednowymiarowym zawodnikiem. Kto wygra? Z Pudzianem nigdy nie wiadomo, ale myślę że Gracie będzie miał problem poddać naszego siłacza i odklepie jakieś młotki Pudzilli 🙂

3. KAROL BEDORF VS PETER GRAHAM

Nuuuda. Nie wiem jak Karol mógłby przegrać to starcie. Jedynie przez KO, ale Peter już chyba nie jest tak niebezpieczny jak kiedyś, co było widać w walce z Różalem. A jak walka wyląduje na ziemi, to finał będzie wiadomy.

4. GORAN RELJIC VS ATTILA VEGH

Obaj zawodnicy mają mało porywające style walki, ale  nie można odmówić im umiejętności i zapowiada „partia szachów”. Prawdopodobnie dojdzie do decyzji, a czyja ręka zostanie podniesiona do góry? Nie mam pojęcia 🙂

5. MACIEJ JEWTUSZKO VS KAMIL SZYMUSZOWSKI

Maciej zadebiutuje w nowej dla siebie kategorii – 77kg. Pytanie jak będzie się w niej czuł. Teoretycznie powinien być świeższy bez dużego cięcia wagi, ale z drugiej strony w kategorii lekkiej był olbrzymem i bardzo dominował swoimi warunkami fizycznymi. Myślę, że mimo wszystko to Irokez zwycięży.

6. JAY SILVA VS AZIS KARAOGLU

To może być zarówno najbardziej widowiskowa walka jak i najnudniejsza. Silva już nie raz pokazał, że z nim nigdy nie wiadomo … Za to Aziz od ponad 2 lat nie stoczył pojedynku na zasadach MMA, a ma już 38 lat. Wynik to wróżenie z fusów, ale chętnie obejrzałbym KO na Jay’u 😉 Przypuszczam jednak, że walka wyląduje na glebie i tak zakończy ją Silva.

7. TOMASZ NARKUN VS KAROL CELIŃSKI

Jak dla mnie starcie numer 2 tej gali. Dwaj świetni zawodnicy, którzy są na bardzo podobnym poziomie. Jeśli Karol utrzyma walkę w stójce to wygra, ale czy mu się uda?

8.  PATRYK GRUDNIEWSKI VS GRZEGORZ SZULAKOWSKI

Obejrzę tę walkę z zainteresowaniem, ale na obecną chwilę nie mam odnośnie niej ani oczekiwań ani konkretnych przemyśleń 🙂

9. JĘDRZEJ „Wałujew” MAĆKOWIAK VS MARCIN „Jagoda” GUŁAŚ

Ciekawy jestem jak wypadnie Gułaś w konfrontacji ze znacznie większym Mąckowiakiem. Marcin występował już w kategoriach niższych, a tu będzie się mierzył z wyjątkowo dużym ciężkim. Z drugiej strony Gułaś góruje doświadczeniem i ma bardzo dobrą passę. Myślę, jednak że jeśli Jagoda nie znokautuje Wałujewa, to przegra na punkty.