GuidelineAlta

Buty używałem w 2011 roku, ale niestety nie trwało to zbyt długo. Dość mocno rozkleiły się po wyjeździe na Syberię. Co prawda można było jeszcze w nich chodzić, ale ich dni były policzone … Wymieniłem je na gwarancji na inny model (Crosswater). Mimo bardzo niskiej wytrzymałości, były to najwygodniejsze buty jakie w życiu miałem. Może stąd łatwo mi było w nich przemierzać kilometry nad rosyjską rzeką? Warunki były dość ciężkie, ponieważ dno oraz brzegi wyłożone były kamieniami, a więc test był bardzo wymagający. 

Była to wersja z gumową podeszwą, więc przyczepność też wiele pozostawiała do życzenia. Jednak to chyba standard w przypadku tego typu podeszwy. Jeśli ktoś szuka czegoś co pozwoli brodzić w szybkich górskich rzekach z kamienistym dnem to … tylko kolce (ewentualnie goły filc, jeśli robimy sobie spływ pontonem i nie chcemy go uszkodzić).

Nie polecam za to wkręcać kolcy do tych butów (także do modelu Crosswater), ponieważ guma jest na tyle miękka, że dość szybko nam one powypadają.

Cena butów wynosi około 600 pln.

Obecnie na rynku dostępna jest wersja druga tych butów (Alta V2) od razu z kolcami co może być świetnym rozwiązaniem. Aczkolwiek nie wiem czy poprawiono w nich trwałość.

Podsumowanie

Wygoda : 5
Trwałość : 2
Cena : 3
Suma : 10
Uwagi: + Bardzo wygodne

– Nietrwałe