Węgorek obwąchiwacz :)
Węgorek obwąchiwacz 🙂

Powoli schodziliśmy z prądem, czesząc miejsce za miejscem, aż dotarliśmy do ujścia do znacznie większej rzeki, która na początku przytłoczyła nas swoją wielkością. Nie był to jednak problem, ponieważ ryby ewidentnie dobrze żerowały, a fatalna pogoda bardzo dobrze nas maskowała. Praktycznie w każdym sensownym miejscu miałem branie. Ryby nadal nie były duże, ale cały czas walczyły dzielnie. Za to aura stawała się coraz mniej przyjazna. Deszcz był na tyle intensywny, że nasze kurtki przestały stanowić jakąkolwiek ochronę i w pewnym momencie przemoczyło nas do bielizny. Mimo to nie traciliśmy humoru i postanowiliśmy się zaprzyjaźnić z tutejszymi węgorzami. Zwierzaki na tyle okazały się przyjacielskie, że po jakimś czasie całe stado jadło nam z rąk – dosłownie ! 🙂 Udało nam się nagrać ciekawy filmik z tymi zwierzakami w roli głównej, ale jeszcze się nie zabrałem żeby go obrobić . Mam nadzieję, że już niedługo będę mógł go wrzucić na bloga.

Węgorek obwąchiwacz :)
Węgorek obwąchiwacz 🙂

Po kilku godzinach postanowiliśmy wycofać się do chatki, którą mijaliśmy kilka godzin wcześniej. Nowa Zelandia jest bogata w takie schroniska i to w najbardziej niedostępnych miejscach, jak chociażby szczyty górskie czy środek dżungli. Kosmos!
Liczyliśmy na to, że albo przeczekamy deszcz, albo na drugi dzień wrócimy do samochodu, jeśli nadal będzie padać i rzeka bardzo się podniesie. Sprawdził się scenariusz drugi … trudno. Do tej pory pogoda była dla nas łaskawa, więc wybaczyliśmy jej bez wielkiego narzekania.
Wyspani i wypoczęci szliśmy na tyle żwawo, że wczesnym popołudniem dotarliśmy do samochodu.

nzdc439_wm
nzdc443_wm
nzdc258_wm

Tego dnia mieliśmy jeszcze trochę czasu, aby podjechać na pobliską rzekę, która praktycznie się nie podniosła i połowić w pobliżu auta. Jak się okazało był to całkiem dobry wybór, ponieważ daliśmy radę złowić po takim samym komplecie: potok 60 i tęczak 50. Moje na streamera, a Tomka na niedużą jętkę. Tradycyjnie też kilka ryb spłoszylismy 🙂

nzdc452_wm
nzdc454_wm

Nowa Zelandia 2014 – dwa filmiki z instrukcją –>

<– Nowa Zelandia 2014 (12) – marsz, marsz