Dawno nie pisałem o MMA, ale trudno przemilczeć walkę dwóch naszych rodaczek o pas UFC, czyli najbardziej prestiżowej organizacji na świecie. Jest to wydarzenie bez precedensu nie tylko w polskim MMA, ale bodajże w historii polskich sportów walki w ogóle. Już samo zdobycie pasa przez Joannę Jędrzejczyk było czymś spektakularnym, a teraz możemy to spokojnie podnieść do kwadratu. Oczywiście wielu malkontentów będzie narzekać, część będzie hejtować, a ja po prostu się „jaram” 🙂 Mamy w naszym kraju dwie wybitne sportsmenki i tylko totalny ignorant może tego nie docenić.

Czas na konkrety.

Walka odbędzie się podczas historycznej gali UFC 205. Czemu historycznej? A temu, że to będzie pierwsza oficjalna gala MMA w Nowym Jorku. Do tej pory był to jedyny stan w USA, w którym ten sport nie był legalny. Na dodatek areną zmagań będzie legendarne Madison Square Garden. Chyba żaden z naszych rodaków do tej pory nie brał udziału w tak wielkim wydarzeniu w świecie sportów walki. Udało się to dwóm naszym polskim dziewczynom. Czyżby więc wyniki kobiet na olimpiadzie w Rio to nie był przypadek? Słabsza płeć … nie w Polsce 🙂

Czego się spodziewam po walce? Niestety ostrej jatki … Niestety, bo bardzo lubię obie zawodniczki, a znając ich styl takową nam zafundują. Przypuszczam też, że Joanna wyjdzie z tej potyczki zwycięsko, mimo że Karolina postawi ostry opór.

Tak więc byle do 12 listopada 🙂

 

PS. Walka będzie prawdopodobnie transmitowana na kanale Extreme Sports Channel, który jest dostępny chociażby w sieci UPC.